در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 16 آذر 1400

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید آموزشکده پسران خلخال:
۷۵ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای اردبیل جذب بازار کار شدند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل کریم نصیریان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: بطورمیانگین ۷۵ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازارکار می‌شوند.

کریم نصیریان روز شنبه 15 آبانماه 1400 در آئین معارفه سرپرست جدید آموزشکده فنی و حرفه ای پسران خلخال اعلام کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته ۵۵ الی ۹۵ درصد از دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اردبیل به تناسب نیاز کار پس از پایان تحصیلات جذب بازار کار می‌شوند.

وی افزود: این دانشگاه کمترین آمار بیکاری دانش آموختگان را دارد و همواره در راستای تقویت قدرت کارآفرینی و اشتغال آنها اقدامات مناسب و لازم را انجام می‌دهد.

وی اظهار کرد: بسترسازی ورود دانش آموختگان به بازار کار یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های دانشگاه‌های نسل سوم است و در این رابطه بحث کارآفرینی در دانشگاه‌ها به عنوان یک ضرورت در هزاره سوم مطرح شده است.

نصیریان بیان کرد: بر این اساس آموزشکده‌های فنی و حرفه ای به دلیل رسالت‌ها، اهداف‌، ساختار و فرآیندهای خاص خود نیازمند توجه جدی‌تری به بحث کارآفرینی دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از مجموع ۱۷۵ دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای فعال در کشور سه اموزشکده در استان اردبیل فعالیت دارد، افزود: میزان اشتغال دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای در مقایسه با دانش آموختگان سایر رشته‌های علمی به مراتب بالاتر است.

در این آئین، غلامرضا توکلی اندبیل به عنوان سرپرست جدید آموزشکده فنی و حرفه ای پسران خلخال معرفی و از تلاش های ارزنده رضا سلیمانی رئیس قبلی آن مجموعه تقدیر و تجلیل شد.