در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 5 بهمن 1400

معرفی آموزشکده

آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران اردبیل با سابقه‌ترین و در عین حال بزرگترین مرکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان می‌باشد. این مرکز در سال 1375 تأسیس و زیر نظر وزارت آموزش و پرورش به صورت ضمیمه هنرستان فنی رازی با چهار رشته کاردانی (حسابداری-کامپیوتر-مکانیک خودرو-ساختمان) شروع به کار نمود.
هم اکنون در 11 رشته مقطع کاردانی در رشته‌های الکتروتکنیک، الکترونیک، تأسیسات، تربیت‌بدنی، حسابداری، ساخت و تولید، ساختمان، کامپیوتر، گرافیک، مکانیک خودرو، معماری و 6 رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته‌های معماری، ساختمان، حسابداری مالی، برق قدرت، مکانیک خودرو- تأسیسات حرارتی و برودتی به فعالیت علمی و آموزشی می‌پردازد.

 این آموزشکده در سال 1400، از طریق کنکور سراسری مبادرت به پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی پیوسته حسابداری از  رشته های نظری نموده است.
در حال حاضر تعداد دانشجویان کاردانی و کارشناسی این مرکز 1022 نفر می‌باشد. سلف سرویس این مرکز دارای سالن به ظرفیت 200 نفر و ظرفیت خوابگاه به تعداد 186 نفر می‌باشد.
آموزشکده فنی وحرفه ای نزدیک 25 سال است با عنایات خفیه الهی و ظرفیت مناسب علمی منابع انسانی مؤمن، انقلابی و مجرب توانسته نقش فعال و اثرگذاری را در عرصه تحول بخشی به مسائل پیش روی خود و حتی دیگر مراکز آموزشی، خاصه مراکز تابعه دانشگاه فنی وحرفه ای استان ایفا نماید.
این آموزشکده دارای یک کتابخانه به تعداد 5500 جلد کتاب است، اساتید هیات علمی موظف 2 نفر، مدرسین موظف 5 نفر و اساتید مدعو 125 نفر در امر تعلیم علم و فن مشغول می‌باشند.
کانون‌ها و انجمن‌های آموزشکده فنی وحرفه ای پسران اردبیل:
 1-هلال‌احمر
2-انجمن ورزشی
3-بسیج دانشجویی
4-همیاران سلامت
5-بسیج اساتید
 6-انجمن فرهنگی